„Baťova dálnice“ je místy neschůdná

Categories: Aktuality a informace

Přibývá cyklistů, kteří by rádi využívali k výletům také trasu vedoucí od Lesní čtvrti po Kudlov. Jenže ta je schůdná spíše pro pěší. Navíc ji využívají také lesníci.

Z Lesní čtvrti na Kudlov by uvítali stezku cyklisté. Dotace by byla, ale vůle zřejmě ne.

„Bývalá Baťova dálnice je velmi frekventovaná, chodí tam zejména o víkendu až stovky pejskařů, kolařů, v zimě běžkaři,“ jmenuje místní obyvatelka Lenka Fajgarová.

Možným důvodem špatného stavu cesty je fakt, že po ní jezdí také traktory a využívají ji Lesy České republiky. Cesta je tak poničená, že se po ní nedá osobním autem projet.

Možným řešením by bylo uzavřít komunikaci pro motorová vozidla, nebo zde přímo vybudovat cyklostezku, na kterou by se lépe sehnal dotační titul.

„Asfaltová komunikace široká 3,5 metru by vyšla na 28 milionů korun. To je příliš drahé. Silnice by musela být kvalitní právě proto, že ji využívají i zahrádkáři a lesníci,“ vysvětluje vedoucí odboru koncepce a realizace dopravních staveb města Zlína Karel Říha.

„Nabízí se řešení cestu směrem do lesa vyčistit a použít betonový recyklát, což by bylo levnější, ale i tak se jedná o miliony korun, které opět musí schválit vedení města,“ vysvětluje Říha.

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/batova-dalnice-je-misty-neschudna-jezdi-ji-lesaci-20160415.html

Author: Vojtěch Najman

Publikováno: 25. dubna 2016