Krátké hodnocení uplynulé sezóny kudlovského hokeje

Kategorie: Aktuality a informace

Družstvo amatérských hokejistů HC Kudlov se v ročníku 2013–2014 zúčastnilo již pátého ročníku Valašské hokejové ligy amatérských hokejových klubů v Brumově (www.hokejbrumov.cz). Navázalo na druhé místo z předchozí sezóny, v playoff zabralo na plné obrátky a s posíleným kádrem vybojovalo 1. místo ve skupině B. Celá VHL byla rozdělena do 4 skupin (A,B,C,D), přičemž v každé skupině bojovalo cca 10 amatérských družstev. Konkurence se rok od roku zkvalitňuje, takže  se jedná zatím o největší úspěch kudlovského hokeje.

Celkem bylo odehráno 27 zápasů z toho 18 vítězných, dvakrát remízu a 7 prohraných, při kladném skóre 213:151. Nejvíc branek dosáhl Pavel Hrabovský, a to 33, který také odehrál nejvíc zápasů (celkem 25). Brankářem s třetí nejlepší úspěšností zásahů byl Martin Paták.

V individuálních statistikách hráčů se umístil v kanadském bodování Pavel Hrabovský na 3. místě s 53 body za 33 branek a 20 nahrávek. HC Kudlov byl hodnocen jako druhé nejméně trestané mužstvo za 114 obdržených trestných minut, nejlepší ve využití přesilovek s úspěšností 33 %, nejlepší mužstvo v bránění v oslabení s úspěšností 87 %. Tyto statistiky jsou jistě dokladem mimořádné úspěšnosti uplynulé sezóny, je to také velký závazek do dalšího působení.

V následující sezóně bude opět věnována velká pozornost dalšímu zkvalitnění a omlazení kádru a také stabilizaci sestavy, jelikož v několika zápasech bylo nutno obsazení jednotlivých postů řešit na poslední chvíli s dopadem do výsledku utkání. Je nutno vyzvednout skutečnost, že družstvo se účastní zápasů na vlastní náklady, bez jakékoliv vnější podpory. Pokud by se našel sponzor, který by jakýmkoliv způsobem podpořil tuto aktivitu, bude to přijato s velkým povděkem.

Autor: Petr Stuchlík, st.

Publikováno: 29. dubna 2014