Kudlovský fotbal raritou na Zlínsku

Kategorie: Aktuality a informace

Rohy se na Kudlově kopou téměř z velkého vápna (Foto: Agentura Čada)

Zdroj: Agentura Čada

Podzimní fotbalová sezóna jde do finiše. Zlínsko se může chlubit spoustou jedinečností. Zlínský Okresní fotbalový svaz vedený zkušeným Pavlem Brímusem má úctyhodných 14 963 členů. Jedno středně velké město…  Jeho kulatým /ne/smyslem odkojení „obyvatelé“ – hráči, trenéři, funkcionáři i rozhodčí. Zlínsko je tak mezi 76 okresními svazy a desítkou pražských největším a nejčilejším regionem v republice.

Rarit je ve fotbalovém hnutí na Zlínsku celá řada. A jenom potvrzují, jak výsadní postavení fotbal ve sportovním hnutí má. Jednou z opravdových zajímavostí je hřiště kousek nad Zlínem, na Kudlově. Je vybudováno tak, že se nedá ani prodloužit ani rozšířit. „Jeho rozměry jsou 92 krát 48 metrů, zvláště „šířka“ je skutečně nevšední,“ nabízí perličku Brímus. Rohy se tu kopou téměř z velkého čtverce, pravda ale je, že jsou rozměry pořád ještě v normě. Jen zápasy mezinárodního charakteru by se tu hrát nemohly.

To ostatně hned tak nehrozí, místní fotbalisté udrželi i letos po podzimu poslední příčku ve 4. třídě, ale flintu do žita a kopačky do nedalekého lesoparku nikdo neháže. Mezi řadou porážek se skví jeden krásný výsledek, Kudlovští porazili tým Paseky B 4:3 a v tabulce mají tři body, čímž dýchají na záda právě Pasekám. “Jasně, jde sice o první vlaštovku, ale na jaře budeme určitě lepší,“ usmívá se podzimní posila Kudlova, Petr Michálek, jinak ředitel Městského divadla Zlín….

Apropos, jak by asi dopadl duel takového Kudlova s Barcelonou? „Tak tohle fakt nevím,“ směje se bývalý vynikající házenkář Pavel Brímus. “V první minutě bych to odhadl, to by bylo 0:1, ale pak? To by byla hrůza….“

Autor: Karel Janák

Publikováno: 2. listopadu 2011