Dětská hřiště

Na Kudlově se nachází dvě dětská hřiště. První je umístěno nad novým bytovým domem v ulici K Dálnici a bylo kompletně předěláno na konci roku 2009, kdy byly původní prolézačky nahrazeny moderními lanovými prvky – Cheopsova pyramida a kolotoč. Povrch byl vytvořen z měkké gumy.

Dětské hřiště K Dálnici

Druhé hřiště pro děti nalezneme ve čtvrti Fabiánka, které bylo vybudováno v září 2008. Disponuje dřevěným domečkem se skluzavkou, pískovištěm a pružinovým houpadlem.

Dětské hřiště Fabiánka

 

Veřejná sportoviště

Ve čtvrti Fabiánka slouží sportoviště s umělým trávníkem, které dále disponuje odrážecí tenisovou stěnou nebo hokejovými brankami. Jeho původně asfaltový povrch byl obměněn v listopadu 2008 a od roku 2010 je celé hřiště ve vlastnictví města Zlína.

Sportoviště Fabiánka

Další hřiště se nachází v ulici K Dálnici vybudované Sokoly, nad kterým původně stávala budova bývalého kulturního domu, a proto je často nazýváno „kuťas“. Je velikosti tenisového kurtu a dnes má asfaltový povrch a kromě hokejových branek zde nalezneme basketbalový koš. V tomto již neadekvátním prostředí se odehrává většina sportovních a společenských aktivit.

Sportoviště K Dálnici

Nejstarším doposud dochovaným sportovním stánkem je místní fotbalové hřiště. Má základní rozměry způsobné pro tuto hru a kvalitní drn. Fotbalu zde ovšem zvonil umíráček, jelikož k Liškově vile v sousedství hřiště měly přibýt nové vily přímo na ploše hřiště. Díky iniciativě Komise místní části v roce 2010 se plocha nadále zachovala pro sport. O fotbalovém klubu FK Sokol Kudlov se dozvíte více zde.

Fotbalové hřiště