Na Kudlově vzniklo nové kino

Categories: Aktuality a informace

Počátky kudlovských filmových ateliérů sahají až do poloviny třicátých let minulého století. V minulosti stály za významnou tvorbou zejména animovaných filmů. V posledních letech probíhá jejich přestavba, přičemž ta nejzásadnější má teprve přijít. Ještě před tím se však firma Kinoservis odhodlala k jinému počinu. V prostorách filmových ateliérů začalo promítat Malé kino.

Sál zájemci najdou v objektu pod hlavními budovami ateliérů, v němž sídlí restaurace. Kino je součástí sítě multiplexu Golden Apple Cinema, diváci se tak mohou těšit i na novinky z filmové produkce. Malé kino promítá od začátku roku pravidelně, vždy od čtvrtka do neděle, víkendová odpoledne jsou vyhrazena dětem.

Kino je vybaveno technikou tak, že zvládne i premiéry. Do budoucna se počítá s 3D projekcemi. Podle jednatele firmy ale budou v nabídce i starší filmy. Už z názvu můžeme vydedukovat, že se jedná o malé prostory, sál pojme 37 diváků. Právě tento fakt může být ideální pro vznik filmového klubu, o kterém zástupci společnosti uvažují.

Promítání je jednou z aktivit, jež mají oživit filmový areál. Očekávaná proměna má za cíl více otevřít ateliéry veřejnosti a dát návštěvníkům možnost vyzkoušet si animaci a další filmařské techniky, stejně jako dozvědět se něco o historii zlínského filmového festivalu či laboratoří. Do Zlína se má také vrátit animovaná tvorba.

O proměnách se můžete více dočíst ve článku na zpravodajském serveru iDnes.cz.

 

Author: Marek Červinka

Publikováno: 13. ledna 2016