Obyvatelé z kudlovských pasek si stěžují na dostupnost, chtějí prodloužení linky MHD

Categories: Aktuality a informace

„Již jsme kdysi tento návrh řešili. Jen provozní náklady by stály 600 000 korun ročně. Navíc by před Orlím hnízdem musela být točna, aby autobusy nemusely couvat a mohly se pohodlně otáčet. Bez peněz od města to nepůjde,“ reaguje na prosby kudlovských občanů ředitel Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Josef Kocháň. Jedná se o úsek o délce zhruba 2,5 km, proto místní nechápou, proč by se třeba nemohl jeden z dopoledních spojů zrušit a ušetřené peníze vložit na prodloužení jiného spoje.

„Autobusy dopoledne bývají téměř prázdné, určitě by se mohl některý spoj zrušit. Raději bychom byli, kdyby pak třeba dva autobusy denně zajížděly až k Orlímu hnízdu,“ říká Ludmila Puskalová. S tím ale vedení DSZO nesouhlasí. „Pravidelně monitorujeme vytíženost spojů, ale určitě se můžeme opětovně zamyslet nad dopravou směrem na paseky a zpět do Zlína,“ řekl Kocháň.

Vzhledem k tomu, že Kudlov zažívá mohutnou populační explozi, plánuje se také přidání školního autobusu. „Protože příští rok bude z Kudlovska jezdit o 20 dětí více, přidáme ještě jeden školní vůz,“ sdělil Josef Kocháň

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/lide-z-kudlovskych-pasek-si-stezuji-na-dostupnost-chteji-mhd-20160409.html

Author: Karel Janák

Publikováno: 10. dubna 2016